Kurumsal Bakım Anlaşmaları

2000’li yılların başlangıcından itibaren, hemen hemen her çalışanın ya tek başına, ya da ortak olarak kullandığı bir bilgisayar olmaya başladı. Kullanılan her elektronik sistemde olduğu gibi bilgisayarlarda da teknik problemler doğal olarak meydana gelebilmektedir. Ayrıca kapsamlı özelliklere sahip bu cihazların dış etkenlerle olan bağlantıları (İnternet, USB, İnsan Faktörü) cihazların sık sık performans kaybı, veri kaybı, kullanılamama gibi sorunlar meydana getirmesine sebep olmakta, hal böyle olunca, sistemin çalışması, bilgilerin yedeklenmesi, bilgilerin depolanması, internet’in kontrollü kullanımı vb. konular için, sürekli bir destek ihtiyacı olmaktadır. Kurumsal Bakım Anlaşmaları tam olarak bu ihtiyaçların çözümüne verilen isimdir.

Kurumsal Bakım Anlaşmaları olan işletmeler, işleri ile meşgul olurlar, sorunların çözümü ile Doğam ilgilenir, sorunların meydana gelmemesi için Doğam rutin kontroller yapar, ilerleyen dönemlerde olabilecek gereksinimler için, fizibilite çalışmaları Doğam yapar, işin niteliğine göre gece çalışır, gündüz çalışır, öğle arasında çalışır ve sorunu çözer.

Kurumsal bakım anlaşması yapmak istiyorsanız, bizi arayın, uzman ekibimizle ofisinizi ziyaret edelim, fizibilitesini yapalım, Doğam kalitesi ile hizmet almanın mutluluğunu yaşayın.

Kurumsal Bakım anlaşmalarını kısa başlıklar ile değerlendirmek gerekirse;

Kurumsal Bakım Anlaşması Nedir?
Kurumsal Bakım Anlaşması, yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde, Bilgisayar Donanımı, İçinde bulunan yazılımlar veya Bilgisayar Çevre Birimleri ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, bilgisayarlara müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.

Kimler Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmalıdır?
İşletmesinde bulunan bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, barkod üniteleri, plotter vb. çevre birimlerinin sayısı altı ve üzerinde olan, bilgisayarlarında sorun meydana geldiğinde, acil çözüm gereken, tüm işletmeler Kurumsal Bakım Anlaşması yaptırabilirler.

Kurumsal Bakım Anlaşması Ne Tür Hizmetleri Kapsar?
Kurumsal Bakım anlaşması süresince Tekrom laboratuarlarında veya müşteri yerinde limitsiz servis desteği, ayda bir kez periyodik koruyucu bakım, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yerine yedek cihaz bırakılması, Novell, NT, 2000, XP, Linux çoklu işletim sistemi, Win 95, Win 98, Win 2000, ME, XP, Vista, Windows 7, Linux işletim sistemi desteği, bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, scanner, plotter, projeksiyon cihazı, digital fotoğraf makinası, POS yazıcı ve diğer çevre birimleri onarımı, MS Office uygulamaları ve virus desteği, garanti hizmetleri, orjinal yedek parça desteği, , Ticari ve Sektörel Programların Kurulum, Eğitim ve Desteklerinin verilmesi, standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda eleman outsourcing, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir. Gerek olmayan hizmetler anlaşma kapsamından çıkarılabilir.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Maliyeti Nedir?
Kurumsal Bakım Anlaşması maliyeti müşteri, personeli ve işletme bilgisayarlarının kullanım amaçlarına göre, değişmekte olup, aylık maliyeti 250 TL ve üzeridir.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Geçerlilik Süresi Nedir?
Kurumsal Bakım Anlaşması 6 aylık veya 1 yıllık süreler haline yapılmaktadır.

Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir?
Kurumsal Bakım Anlaşmalı müşterilerimiz en öncelikli müşterilerimizdir. Telefon, Messenger Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve müşteri sorunları giderilir. Müşterilerimiz, donanımları bozulduğu için, iş kaybına uğramazlar, Verilerinin yedekleri her zaman alınır, Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar, ek hiçbir ücret ödemezler, diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları ve iskontolar sağlanır.

Kurumsal Bakım Anlaşmasına Nasıl Başlanır?
Öncelikle bir ön görüşme ile talepler dinlenir, sonrasında müşteri temsilcilerimiz, mühendislerimizle beraber, işletmeyi analiz eder ve yapılabilecek hizmetler hakkında bir brief verirler. Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır, onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre 3-10 kişilik bir ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, ilk bakım yapılır, firmanın teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulur, bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.

Doğam WhatsApp
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Merhaba, 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim ?